PRANEŠĖJŲ APSAUGA. VIDINIS KANALAS

Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymas (toliau – Įstatymas) įtvirtina asmenų, pateikusių informaciją apie pažeidimus įstaigoje, su kuria juos sieja ar siejo darbo santykiai, apsaugos mechanizmą. Įstatymas taip pat nustato apie pažeidimus įstaigoje pranešusių asmenų teises ir pareigas, jų teisinės apsaugos pagrindus ir formas, taip pat šių asmenų apsaugos ir pagalbos jiems priemones, siekiant sudaryti tinkamas galimybes pranešti apie teisės pažeidimus, keliančius grėsmę viešajam interesui bei užtikrinti tokių pažeidimų prevenciją ir atskleidimą.
Pranešėjų apsaugą reglamentuojantys teisės aktai:
  • Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymas
  • Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimas „Dėl Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymo įgyvendinimo“
Pagal Įstatymą informacija apie pažeidimus teikiama dėl:
  • pavojaus visuomenės saugumui ar sveikatai, asmens gyvybei ar sveikatai;
  • pavojaus aplinkai;
  • kliudymo arba neteisėto poveikio teisėsaugos institucijų atliekamiems tyrimams ar teismams vykdant teisingumą;
  • neteisėtos veiklos finansavimo;
  • neteisėto ir neskaidraus viešųjų lėšų ar turto naudojimo;
  • neteisėtu būdu įgyto turto;
  • padaryto pažeidimo padarinių slėpimo, kliudymo nustatyti padarinių mąstą;
  • kitų pažeidimų.
Klaipėdos „Gilijos“ pradinės mokyklos (toliau – Mokykla) vidiniu pranešimų apie pažeidimus teikimo kanalu apie pažeidimą gali pranešti bet kuris asmuo, kurį su Mokykla sieja ar siejo darbo santykiai. Mokykla administruoja vidinį apie pažeidimus teikimo kanalą, nagrinėja juo gautą informaciją apie pažeidimus, užtikrina asmens, pateikusio informaciją apie pažeidimus, konfidencialumą. Vidiniame informacijos apie pažeidimus teikimo kanale užtikrinamas informaciją apie pažeidimus pateikusių asmenų ir su pažeidimu susijusių asmenų konfidencialumas. Reikalavimas užtikrinti konfidencialumą netaikomas, tik tais atvejais, kai: 1) to raštu prašo asmuo, pateikiantis informaciją apie pažeidimą; 2) asmuo pateikia žinomai melagingą informaciją. Žinomai melagingą informaciją pateikęs asmuo atsako teisės aktų nustatyta tvarka.
Informaciją apie korupciją ir pastebėtus pažeidimus galima pateikti:
Rekomenduojama pranešimą apie pažeidimą teikti užpildant pranešimo apie pažeidimą formą arba apie pažeidimą pranešant laisvos formos pranešimu, kuriame nurodoma, kas, kada, kokiu būdu ir kokį pažeidimą padarė, daro ar rengiasi padaryti ir pan.; sužinojimo apie pažeidimą data ir aplinkybės; vardas, pavardė, asmens kodas, darbovietė kiti kontaktiniai duomenys.

Skaitymo maratono rezultatai

620

SKAITYTOJAI PERSKAITĖ

162730

KNYGŲ PUSLAPIUS

Pamokų laikas

 

2024-2025 m.m. atostogų laikas

Projektai

Draugai

Archyvas

Kategorijos