Pasaulinė autizmo supratimo diena

Balandžio 2 d. minima pasaulinė autizmo supratimo diena ir visas balandžio mėnuo skiriamas autizmo supratimo didinimui. Balandžio 12 dieną mokykloje minėjome autizmo supratimo mėnesį. Šio minėjimo tikslas – didinti visuomenės informuotumą apie autizmo spektro raidos sutrikimus, ugdyti visuomenės supratimą, toleranciją ir išreikšti palaikymą autistiškiems vaikams ir juos auginantiems tėvams. Klaipėdos „Gilijos“ pradinės mokyklos mokiniai su mokytojomis per dailės pamokas susipažino su šiuo sutrikimu: žiūrėjo filmuką, diskutavo ir piešė „savo pasaulius“ ant dėlionės detalės (dėlionės detalė laikoma vienu iš autizmo simbolių). Nupieštas detales sudėjome į didelį begalybės ženklą (begalybės ženklas – tai autizmo spektro sutrikimo simbolis. Sakoma, kad nėra vienodų autistiškų asmenų ir spektras toks platus, kaip begalybė). Mokyklos bendruomenės nariai balandžio 2 dieną buvo pasipuošę mėlynos spalvos drabužiais ar akcentu (mėlyna spalva – laikoma autizmo palaikymo spalva). Mokinių tėvams nusiųstas mokyklos specialiosios pedagogės-logopedės I. Gedrimienės parengtas lankstinukas „Autizmo sutrikimą turintis vaikas mokykloje“. Dėkojame visiems prisidėjusiems prie minėjimo ir palaikantiems autizmo spektro turinčius mokinius ir jų tėvus. Minėjimą organizavo socialinė pedagogė Gražina Domarkienė, specialioji pedagogė-logopedė Rūta Paplauskaitė, specialioji pedagogė-logopedė Inga Gedrimienė, logopedė Rima Skiparienė.