Kovo 2-oji

Visą vasario mėnesį 1c (mokytoja Ieva Andriejauskienė), 2f (mokytoja Jovita Kasiliauskė) ir 3e (mokytoja Jurgita Urbonienė) klasės dalyvavo Klaipėdos miesto ekologinio projekto „Kad lašeliai nevarvėtų ir lemputės nemirksėtų” veiklose. Kiekvienai savaitei buvo skiriama vis kita užduotis. Mokiniai matavo, kiek vandens išnaudojama, kol nusiplauname rankas, kam namuose naudojamas vanduo; tikrino ir skaičiavo, kiek elektros išnaudoja mūsų elektriniai prietaisai ir kokie jie; atliko bandymus su balionu, druska ir pipirais. Gal norite pabandyti ir jūs? Bandymo eiga:

1. Lėkštėje sumaišykite druską ir pipirus.
  2. Paklauskite vaikų kaip jie dabar atskirtų druską nuo pipirų (atrodo neįmanoma, tiesa?)
  3. Pripūskite mažą balioną.
  4. Patrinkite balioną į kelnes.
  5. Laikykite balioną virš lėkštės (nelieskite turinio).
  6.  Žiūrėkite ir klausykitės kaip pipirai prilimpa prie baliono.

Taigi kokią galime padaryti išvadą? Laikant neigiamai įkrauta mažą balioną prie druskos ir pipirų mišinio, jis pritraukia tik pipirus, nes balionas mažas ir turi nedidelį neigiamą krūvį, todėl gali pritraukti tik mažas detales. Jeigu bandysite šį eksperimentą su dideliu balionu tai pamatysite, kad tokiu atveju didelis balionas turi didelį neigiamą krūvį  ir gali pritraukti druską ir pipirus vienu metu. O paskutinę projekto savaitę 3e klasės mokiniai, pasitarę  su tėveliais, atrinko visus nebenaudojamus daiktus (drabužiai, žaislai, knygos)  ir juos dovanojo (arba dovanos, esant galimybei) tiems, kam jie gali būti reikalingi. Mokytojos Jurgita, Jovita ir Ieva džiaugiasi mokinių užfiksuotomis foto ir video akimirkomis.